logo

Tel: 17 20 00 110
e-mail: kontakt@defacto-rzeszow.pl

facebook  google


Aktualności

Szanowni Państwo,

Z okazji Świąt Wielkanocnych chcielibyśmy naszym Klientom i Partnerom złożyć szczere życzenia pokoju, wiary i miłości. By nadchodzący czas był przepełniony spotkaniami z rodziną i odpoczynkiem, który doda sił i zmotywuje do podejmowania kolejnych wyzwań, a nadchodząca wiosna wypełni słońcem Państwa życie osobiste i zawodowe.

Zespół Biura Rachunkowego deFACTO


Informujemy, że w piątek 14.04.2017r.  Biuro będzie nieczynne. W sprawach pilnych czynny będzie telefon komórkowy.

Bycie małym podatnikiem pozwala przedsiębiorcom na korzystanie z szeregu przywilejów i uproszczeń przewidzianych dla małego biznesu. Jednym z takich przywilejów jest możliwość jednorazowej amortyzacji środków trwałych o wartości powyżej 3500zł. Trzeba oczywiście spełnić kilka warunków i zgłosić do Urzędu fakt skorzystania z takowej pomocy, ale często warto się pofatygować, gdyż korzyści mogą być znaczące. Czytaj dalej

Do niedawna założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością było drogie i czasochłonne, kojarzone głównie z dużą działalnością i poważnym biznesem. Minimalny kapitał zakładowy wynosił 50 000zł, przejście procedur prawno – sądowych trwało miesiącami i wymagało angażu kancelarii prawnej.

Obecnie do założenia spółki potrzebujemy komputera z dostępem do internetu, 376,50zł na opłatę sądową i PCC, 5000zł kapitału i 24h.

Czytaj dalej

Zgodnie z ustawą z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie są zobowiązane do stosowania zasad rachunkowości dopiero gdy ich przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy wyniosły co najmniej równowartość w walucie polskiej 2 000 000 euro. Czytaj dalej

Dane kontaktowe

Biuro rachunkowe deFACTO

Rzeszów, ul. Przemysłowa 5

III piętro, lok. nr 40

tel. 17 20 00 110

e-mail: kontakt@defacto-rzeszow.pl

facebook     google

footer

*kliknij na mapę, aby wyznaczyć trasę

Realizacja: ROXart.pl